Sprzedaż samochodu do skupu złym pomysłem?

Sprzedaż samochodu do skupu złym pomysłem?

Wiele osób zachwala auto skupy, czyli firmy zajmujące się kupnem pojazdów używanych czy nowych za określoną kwotę. Jest to według mnie ostatnia rzecz, jaką zrobić można z samochodem by uzyskać za stary model określoną kwotę pieniędzy. Dlaczego auto skupy nie są dobrą opcją? O tym w dalszej części artykułu.
Skup samochodów jest firmą jak każda inna, dlatego głównie nastawioną na zysk. Poddając samochód wycenie uzyskamy propozycję opiewającą na jakąś kwotę pieniędzy, lecz nigdy nie będzie ona tak wysoka, jakbyśmy sobie tego życzyli. Owszem, niektórzy właściciele samochodów mają tendencję do strasznego zawyżania cen, jednak nie o takich będę tutaj pisał.

Co trzeba wiedzieć
Firma nastawiona na zysk, oferująca skup aut za gotówkę nie będzie przecież rozdawała pieniędzy i oferowała za samochody więcej, niż są one warte. Dlatego pozostaje jedno wyjście – oferować mniej, niż rzeczywiście można za ten samochód dostać pieniędzy. Ceny oferowane są o wiele niższe niż w przypadku sprzedaży samochodu na giełdzie samochodowej. W niektórych przypadkach skup aut oferuje nawet mniej pieniędzy niż sprzedaż samochodu na części! Wycena jest w tym przypadku tylko formalnie brzmiącym zwrotem, umożliwiającym zorientowanie się ile można zarobić na samochodzie.
Dlatego przymierzając się do sprzedaży starego modelu samochodu, który jest zadbanym samochodem i w pełni działającym, nie rozglądajmy się raczej za skupem samochodów za gotówkę. O wiele więcej zarobimy jeżdżąc i pokazując samochód na giełdzie, w końcu ktoś go kupi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *