Samochód czasem zawodzi

Samochód czasem zawodzi

Jeśli kiedykolwiek złapałeś gumę lub samochód „rozkraczył” Ci się w połowie drogi do domu, to z pewnością rozumiesz jedno. Samochód nie zawsze działa tak jak powinien – po prostu czasem zawodzi. To prawda stara „jak świat”, ale mimo tego do dziś spotkać można wielu kierowców, którzy jakby zapominają o tym problemie. Nie dbają o jego stan techniczny, lekceważą oznaki złego działania samochodu. To duży błąd. Dlaczego? Dlatego, że kiedyś sytuacja może być bardziej poważna – mogą w najlepszym wypadku stracić masę pieniędzy na naprawę, w najgorszym zaś – spowodować wypadek. Nie powinniśmy dopuszczać do takich sytuacji. Dlatego też ważne jest, by stan techniczny samochodu sprawdzać jak najczęściej. Nawet samemu (oczywiście tak czy siak trzeba robić jego przegląd).

Niestety. Jakkolwiek byśmy się nie starali – nie przewidzimy wszystkiego. Nie wszystko też zależne jest od nas samych. Bywają sytuacje, w których to nie my jesteśmy winni, ale ktoś inny, kto na przykład nie zauważył znaku „ustąp pierwszeństwa”. To wystarczy, żebyśmy my zostali poszkodowani w stłuczce. Teraz trzeba zabrać samochód do warsztatu, a od jutra zacząć jeździć do pracy zapchanym autobusem linii 20. Stop!

To nie musi być konieczność.

Wcale nie musisz zostać zdany na komunikację miejską. Dlaczego? Dlatego, że Twój ubezpieczyciel, lub inna firma, powinni być w stanie załatwić Ci samochód zastępczy na czas naprawy! Masz do tego pełne prawo. Skoro wina nie leży po Twojej stronie – winny jest drugi kierowca. On w takim przypadku (a dokładnie jego ubezpieczyciel) ponosi koszt zapewnienia Ci auta. Samochód zastępczy na czas naprawy to konieczność dla osób, które nie tyle przemieszczają się do pracy i z powrotem, ale korzystają z samochodu zdecydowanie częściej. Biznesmen nie jest w stanie pozbyć się samochodu choćby na kilka dni. A pamiętajmy, że procedura w firmie ubezpieczeniowej trwa zdecydowanie dłużej. Jeśli więc nie chcesz zostać na lodzie po ewentualnej stłuczce w przyszłości – zapewnij sobie dobre ubezpieczenie. Pamiętaj, żeby zwrócić uwagę szczególnie na to, czy będziesz miał zapewniony samochód zastępczy na czas naprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *