Zmiany w egzaminach na prawo jazdy

Zmiany w egzaminach na prawo jazdy

Obecnie egzamin na prawo jazdy składa się z dwóch części. Teoretyczna jest na tyle obszerna, że nie da się jej wyuczyć na pamięć. Dlatego należy po prostu dokładnie zapoznać się z kodeksem ruchu drogowego. W przypadku wątpliwości, rozstrzygać je z instruktorem podczas jazd praktycznych. Dzięki takiemu podejściu egzamin teoretyczny nie powinien być problemem. Pamiętajmy, że 30 godzin obowiązkowych jazd nie dla wszystkich osób może okazać się wystarczające.

Twoje umiejętności i zdanie egzaminu

extremalna-nauka-jazdy

Jeżeli po pełnym kursie nie jesteś jeszcze pewien swoich umiejętności, wykup dodatkowe jazdy doszkalające. Warto przypomnieć, że od pierwszego stycznia do egzaminu praktycznego doszły dwa nowe zadania z tzw. ecodrivingu. Aby zaliczyć nowe umiejętności, musisz opanować płynną zmianę biegów oraz hamowanie silnikiem. To naprawdę bardzo przydatne i będziesz zadowolony z tych umiejętności w przyszłości. Przed egzaminem praktycznym, postaraj się opanować nerwy i zachować chłodną głowę. Wsiadając do samochodu, przygotuj go do jazdy. Ustaw lusterka, popraw fotel sprawdź światła. Pozwoli ci to na skupienie się i opanowanie nerwów. Nie przejmuj się, jeśli zgaśnie ci silnik zanim ruszysz. Każdemu się to zdarza.

Jak zdać egzamin na prawo jazdy ?

Podczas godzinnej jazdy po mieście zapomnij o stresie i skup się na prawidłowym wykonywaniu poleceń egzaminatora. Nie może on wydawać poleceń sprzecznych z przepisami ruchu drogowego. Dlatego nie dopatruj się tu podstępów, ani podpuszczania. Przy wykonywaniu poleceń o prostu przestrzegaj przepisów. Dopiero powtórzenie przez zdającego tego samego błędu powoduje oblanie egzaminu.  Warto pamiętać o tym, by jeździć zdecydowanie, w miarę szybko i nie wahać się przy podejmowaniu decyzji. Inni uczestnicy ruchu muszą wiedzieć, co chcesz zrobić. Nie możesz też jechać zbyt wolno, bo to powoduje zator i jest naganne. Jeśli uczęszczasz na kursy na prawo jazdy Łódź możesz na egzamin praktyczny wziąć ze sobą swojego instruktora.

Czasami lepiej jest, kiedy w samochodzie podczas egzaminu siedzi znana ci już osoba. Instruktorzy z auto-szkoły  przygotowują swoich kursantów w odpowiedzialny i skuteczny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *