Zdobądź nowe kwalifikacje – zawód potrzebny na rynku pracy

Zdobądź nowe kwalifikacje – zawód potrzebny na rynku pracy

Praca operatora wózków widłowych jest odpowiedzialna i coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Statystycznie wysoka  wypadkowość w tego rodzaju pracy sprawiła, ze obecnie są surowo przestrzegane  przy pracach przeładunkowych w magazynach uprawnienia osób obsługujących wózki jezdniowe i podnośnikowe.  Urząd Dozoru Technicznego  wprowadził zasady opracowywania i zatwierdzania programów szkolenia kierowców wózków jezdniowych z napędem silnikowym. Każdy ośrodek szkoleniowy prowadzi kursy zgodne z tym programem  oraz takie, które tym uprawnieniom im nie podlegają. Kursy na wózki widłowe są zakończone certyfikatem, jednak jakość kursy bywa różna i zanim podejmiemy decyzję, gdzie chodzić na kurs warto poszukać opinii w internecie.

Jak wygląda kurs na wózki widłowe ?

Dobrze prowadzony kurs to 17 godzin zajęć.  Część teoretyczna obejmuje zapoznanie się z rodzajami wózków i sposobem ich obsługiwania.  Wszyscy kursanci obowiązkowo muszą też przejść szkolenie bhp. Bezpieczeństwo pracy na tym stanowisku jest szczególnie ważne. Podczas egzaminu końcowego egzaminatorzy zadają wiele pytań dotyczących bhp. Zgodnie z zasadami każdy operator wózka powinien podczas pracy nosić kask ochronny oraz zapinać pasy bezpieczeństwa. Przed pracą należy też sprawdzić stan techniczny pojazdu podnośnikowego. Część praktyczna jest złożona z indywidualnych lekcji z instruktorem, podczas których kursant uczy się manewrowania wózkiem i podnoszenia ładunków. Należy wiedzieć, ze prowadząc pojazd należy zawswozek-widlowy-z-towaremze mieć wzrok zwrócony w kierunku jazdy, szczególnie wówczas, gdy pokonuje się jakieś wzniesienie.

Każde szkolenie kończy egzamin na placu manewrowym oraz w pomieszczeniu magazynowym. Uzyskany certyfikat pozwala na szukanie pracy w krajach Unii oraz w Polsce. Operator wózka widłowego  to zawód potrzebny na rynku pracy oraz wysoko płatny. Kwalifikacje można podnosić w każdym wieku, kierowca wózka widłowego to uprawnienia odpowiednie do zmiany pracy także dla osób objętych programem 50+. Możesz wiele zyskać kończąc szkolenie dla operatora wózka jezdniowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *